Kā jāģērbjas nākot uz dievkalpojumu?

Mūsu draudzē ģērbšanās stils ir brīvs. Galvenais, lai tu ierodies. Mēs sanākam, lai kopīgi pielūgtu Dievu, tāpēc ir labi piedomāt, lai tavs apģērbs vai aromāts netraucē citiem.

Vai es varu ņemt līdzi savu bērnu?

“Prieka Vēsts” ir ģimenes draudze. Jēzus vienmēr bija pieejams bērniem un arī mums ir prieks par katru bērnu, kuram varam kalpot. Jaunajām māmiņām ir īpašas sēdvietas ar vietu bērnu ratiņiem, bet lielākajiem bērniem dievkalpojuma laikā notiek interesantas nodarbības. Tavam bērnam te patiks!

Kur atstāt auto dievkalpojuma laikā?

Mums ir trīs automašīnu stāvlaukumi visapkārt namam, kuros kopumā var novietot ap 200 auto. Automašīnu novietošana stāvlaukumos ir bez maksas. Kad vietas ir par maz, automašīnas tiek novietotas blakus esošajās stāvvietās un uz Bērzaunes ielas.

Cik daudz cilvēku apmeklē „Prieka Vēsti”?

Mēs regulāri neskaitām cilvēkus, un pat ja to darītu, tas būtu  ļoti sarežģīts un laikietilpīgs process. Tomēr regulāri mūsu dievkalpojumus apmeklē vairāk kā tūkstotis cilvēku.

Vai draudzi apmeklē citu tautību cilvēki?

Mūsu draudzes apmeklētāju vidū vairums, protams, ir latvieši. Bet to apmeklē arī krievu, angļu, poļu, ukraiņu un citu tautību cilvēki. Liela priekšrocība ir regulāri nodrošinātais tulkojums uz krievu un angļu valodām. Tas ļauj dažādu tautību cilvēkiem justies ērti dievkalpojuma laikā. Draudzi apmeklē arī grupa vājdzirdīgu cilvēku, kuriem ir pieejams surdotulkojums.

Kādai konfesijai pieder “Prieka Vēsts”?

Mēs esam tradicionālās kristīgās patiesībās balstīta kristīgu cilvēku kopība, kas revidējusi nebūtiskos un katrai konfesijai atšķirīgos rituālus, paliekot pie būtiskā un nozīmīgā pamata. Mēs esam brīvbaznīca.

Kāpēc brīvbaznīca?

Sabiedriskās iekārtas straujā maiņa, kas norisinājās Latvijā 80.-­90. gados skāra arī baznīcu. Nacionālās un garīgās atmodas apstākļos, kad viena sabiedrības daļa dedzīgi pieprasīja savas tiesības uz apziņas brīvību, tiesības uz godīgu dialogu savas pieredzes un ticības jautājumos, baznīcā tāpat kā citās sabiedrības grupās ne visi bija gatavi pārmaiņām. Visu šo notikumu sakarā, kas īsumā aprakstīti Draudzes vēstures sadaļā, notika jaunu kristīgu draudžu dibināšana. Tomēr neskatoties uz atšķirībām, kas savā pamatā ir tikai dažas ārējas formas pārmaiņas, pamatos un visā būtībā tās saturs ir palicis nemainīgi tradicionāli kristīgs.

Kāds ir dievkalpojuma ilgums?

Dievkalpojuma ilgums ir aptuveni 2 stundas, tomēr akmenī kalts ir tikai sapulču sākuma laiks.

Kas ir mazās grupas?

Mazās grupas ir mūsu draudzes ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Mazās grupas ir vieta, kur reizi divās nedēļās draudzes cilvēki tiekas nelielās grupās. Tajās pārrunā dievkalpojumā dzirdēto Vārdu, lūdz viens par otru un vienkārši pavada laiku sadraudzībā.

Man ir citi jautājumi un vēlos tikties ar kādu no draudzes kalpotājiem!

Savus jautājumus droši raksti uz [email protected] vai zvani uz +371 67543044, mums būs prieks atbildēt uz tiem. Lai ieplānotu personīgu tikšanos ar kādu no draudzes kalpotājiem, vari izmantot mūsu kontaktu formu un rakstīt ziņu uz draudzes biroju. Ar tevi sazināsies draudzes administratore, kas, nepieciešamības gadījumā, norunās vajadzīgo tikšanos.