2016_israel_forces

Viss, ko medijos varam dzirdēt vai lasīt par Izraēlu, vairumā gadījumu ir saistīts ar dažādiem konfliktiem, apsūdzībām un negatīvu informāciju, bet ziņu virsrakstos pavisam ignorēts tiek labais darbs, ko dara ebreju tauta. Pēdējā gada laikā Izraēla ir sniegusi nozīmīgu palīdzību saskaroties ar humānajām krīzēm, atmaskojot iespējamos teroristu uzbrukumus un risinot dzeramā ūdens trūkuma problēmas dažādās pasaules valstīs. Šajā rakstā par pieciem veidiem, kā Izrāela 2015. gadā ir īpaši palīdzējusi pasaulei.

Palīdzība Sīrijas krīzē cietušajiem

Izraēla savā valstī aktīvi uzņem un nodrošina medicīnisko palīdzību Sīrijas konfliktos ievainotajiem mierīgajiem iedzīvotājiem. Viņiem tiek nodrošināta pieeja visiem, iespējams reģiona labākajiem, medicīniskajiem pakalpojumiem. Tāpat Izraēla sniedz palīdzību Sīrijas bēgļiem, kuri ir apmetušies Izraēlas un Sīrijas robežas tuvumā.

Teroristu uzbrukumu atklāšana

Izraēlas militārās inteliģences dienesti bija ļoti aktīvi laikā pēc terora aktiem Parīzē. Tieši viņi atklāja teroristu plānus sarīkot slaktiņu Vācijas un Nīderlandes futbola izlašu spēles laikā. Pateicoties Izraēlas militāro spēku brīdinājumiem, tika atrasta automašīna ar sprāgstvielām netālu no stadiona, kurā bija paredzēta spēle, kā arī spridzeklis netālajā Hanoveres stacijā, izglābjot daudzu Vācijas iedzīvotāju dzīvības.

Palīdzība  zemestrīces seku likvidēšanā Nepālā

2015. gada aprīlī Nepālā notika viena no stiprākajām zemestrīcēm reģiona vēsturē. Vairāk nekā 2300 iedzīvotāji gāja bojā un vēl aptuveni 5000 guva dažādus ievainojumus. Izraēla nodrošināja otro lielāko palīdzību cilvēku skaita ziņā zemestrīces seku likvidēšanai un ievainoto cilvēku aprūpei. Lielāku palīdzību sniedza tikai Indija. Izraēlas spēki veica ievainoto pārvietošanu, cilvēku glābšanu no gruvešiem, kā arī nodrošināja pagaidu slimnīcas darbību ar iespēju aprūpēt 200 cilvēkus dienā katastrofas vissmagāk skartajā reģionā.

Palīdzība tropiskā ciklona seku likvidēšanā

2015. gada martā kluso okeānu skāra viena no spēcīgākajām dabas katastrofām Klusajā okeānā – tropiskais superciklons “Pam”. Visspēcīgāk ciklons skāra nelielās Vanuatu salas, par 90% izpostot lielākās valsts salas Efates infrastruktūru, kā arī iznīcinot 70% no valsts lauksaimniecības ražas.

Izraēlas ārlietu ministrijas pakļautās organizācijas kopā ar Izraēlas palīdzības organizācijām nodrošināja 2000 salas iedzīvotājus ar pārtiku mēneša garumā. Izraēlas palīdzības dienesti palīdzēja vietējiem iedzīvotājiem atjaunot ūdens apgādes sistēmas un nodrošināja medicīnisko palīdzību. Izraēlas palīdzība bija vitāli svarīga ātras valsts darbības atjaunošanā.

Inovācijas ūdens apgādē

Pēc Apvienoto Nāciju organizācijas datiem, aptuveni 1.2 miljardi cilvēki dzīvo reģionos, kuros ir problēmas ar piekļuvi dzeramajam ūdenim. Tādas Izraēlā dzimušas idejas, kā piemēram – jūras ūdens attīrīšana no sāļiem, kanalīzācijas ūdens pārstrāde, dažādas augu apsmidzināšanas tehnoloģijas un citi inovatīvi risinājumi – ar ūdens krīzi palīdz cīnīties valstīm visā pasaulē. Izraēlas eksports ar ūdens apgādi saistītās tehnoloģijās sastāda 2.2 miljardus ASV dolāru. Izraēla ir globālais līderis inovatīvu tehnoloģiju ūdens apgādes jomā radīšanā.

Neskatoties uz negatīvo informāciju mediju telpā,  kas bieži tiek raidīta Izraēlas virzienā, šī valsts iegulda milzīgus līdzekļus un resursus, lai atrisinātu ne tikai savas valsts, bet arī  pasaules problēmas.

Avots: What has Israel done for you lately?

Lasi: Draudzes redzējums par Izraēlu