Kā jāģērbjas nākot uz dievkalpojumu?

Mūsu draudzē ģērbšanās stils ir brīvs. Galvenais, lai tu ierodies. Mēs sanākam, lai kopīgi pielūgtu Dievu, tāpēc ir labi piedomāt, lai tavs apģērbs vai aromāts netraucē citiem.

Cik garš ir dievkalpojums?

Dievkalpojuma ilgums ir aptuveni pusotra stunda, tomēr akmenī kalts ir tikai dievkalpojuma sākuma laiks.

Vai es varu ņemt līdzi savu bērnu?

“Prieka Vēsts” ir ģimenes draudze. Jēzus vienmēr bija pieejams bērniem un arī mums ir prieks par katru bērnu, kuram varam kalpot. Jaunajām māmiņām ir īpašas sēdvietas ar vietu bērnu ratiņiem. Ja bērns sāk raudāt vai skaļi spēlēties, piedāvājam mazuļu istabu, kur notiek dievkalpojuma translācija. Lielākajiem bērniem piedāvājam jaukas un radošas nodarbības vecumgrupās. Sk. Bērnu darbs

Kur atstāt auto dievkalpojuma laikā?

Mums ir trīs automašīnu stāvlaukumi visapkārt namam, kuros kopumā var novietot ap 100 auto. Automašīnu novietošana stāvlaukumos ir bez maksas. Kad vietas ir par maz, automašīnas tiek novietotas uz Bērzaunes un Turaidas ielām.

Vai draudzi apmeklē citu tautību cilvēki?

Mūsu draudzes apmeklētāju vidū vairums, protams, ir latvieši. Bet to apmeklē arī krievu, angļu, poļu, ukraiņu un citu tautību cilvēki. Liela priekšrocība ir vienmēr nodrošinātais tulkojums uz krievu un angļu valodām. Tas ļauj dažādu tautību cilvēkiem justies ērti dievkalpojuma laikā.

Kādai konfesijai pieder “Prieka Vēsts”?

Mēs esam tradicionālās kristīgās patiesībās balstīta kristīgu cilvēku kopība, kas revidējusi nebūtiskos un katrai konfesijai atšķirīgos rituālus, paliekot pie būtiskā un nozīmīgā pamata. Mēs esam brīvbaznīca.

Kāpēc brīvbaznīca?

Sabiedriskās iekārtas straujā maiņa, kas norisinājās Latvijā 80.-­90. gados skāra arī baznīcu. Nacionālās un garīgās atmodas apstākļos, kad viena sabiedrības daļa dedzīgi pieprasīja savas tiesības uz apziņas brīvību, tiesības uz godīgu dialogu savas pieredzes un ticības jautājumos, baznīcā tāpat kā citās sabiedrības grupās ne visi bija gatavi pārmaiņām. Visu šo notikumu sakarā, kas īsumā aprakstīti Draudzes vēstures sadaļā, notika jaunu kristīgu draudžu dibināšana. Tomēr neskatoties uz atšķirībām, kas savā pamatā ir tikai dažas ārējas formas pārmaiņas, pamatos un visā būtībā tās saturs ir palicis nemainīgi tradicionāli kristīgs.

Kas ir mazās grupas?

Mazās grupas ir mūsu draudzes ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Mazās grupas ir vieta, kur reizi divās nedēļās draudzes cilvēki tiekas nelielās grupās. Tajās pārrunā dievkalpojumā dzirdēto Vārdu, lūdz viens par otru un vienkārši pavada laiku sadraudzībā.

Man ir citi jautājumi un vēlos tikties ar kādu no draudzes kalpotājiem!

Savus jautājumus droši raksti uz [email protected] vai zvani – 67543044. Mēs priecāsimies jums atbildēt. Lai sarunātu tikšanos, tieši tāpat – raksti vai zvani uz draudzes biroju, un vienosimies par abpusēji izdevīgu laiku.