Draudzes "Prieka Vēsts" mācītājs Vilnis Gleške

Vilnis Gleške ir draudzes “Prieka Vēsts” vecākais mācītājs kopš 1991.gada. Ieguvis teoloģisku izglītību, aicināts kalpot pravietiskā garā, drosmīgi, ar spēku sludinot Dieva Vārda patiesības, ko parasti pavada jauks humors. “Triju fantastisku bērnu tēvs, vīrs savai mīļajai sievai. Humoru un jautrību mīloša sangviniķa kombinācija ar prasīgu, strādāt un cīnīties gribošu holēriķi, kurš reizēm jūtas tik nedrošs un nespēcīgs kā Daniēls, atdots lauvām saplosīšanai un tomēr, bieži vien pats kā lauva, kad jāiet tur, kur Dievs liek iet un jādara tas, ko Viņš vēlas.” – tā par sevi saka mācītājs Vilnis.

Daudzo gadu laikā mācītājs Vilnis Gleške ir pierādījis savu drosmi, pazemību un uzticību – un tas ir nesis daudz augļu. Mēs, kas kādreiz bijām pelēki, noplicināti cilvēciņi ar zemu pašapziņu un verdzisku domāšanu, esam izauguši par stiprām, drošām un radošām personībām, kas vairāk par visu vēlas būt Dieva gribā. Mācītājs vienmēr ir ticējis, ka nespēcīgais Dievā kļūst spēcīgs un tas, kurš domā, ka neko nevar, ar Jēzu var visu. Viņš nekad nav baidījies pārstāvēt Dieva intereses arī sabiedrībā un no sirds – ticēt un sludināt radikālu, atbrīvojošu un glābjošu evaņģēliju.

Mācītājs Vilnis Gleške

Šodien esam pieraduši pie viņa dedzīgā, radikālā un atraktīvā sludināšanas veida. Bet toreiz, savā jaunībā viņa sirds kliedza: „Kāpēc, evaņģēlijs angļu un krievu valodā skan tik spēcīgi, sevišķi, vārds – Jēzus, bet latviešu valodā tas izklausās tik vārgi un pliekani!? Un viņš sāka sludināt! Šķiet, viens no pirmajiem Latvijā, kas savā dzimtajā valodā atkal izrunāja vārdu – Jēzus ar tādu autoritāti un varu, ka tas sakustināja visu Latvijas garīgo klimatu, paātrinot procesus, kurus piedzīvojām pēdējās atmodas laikā. Atklāsme un stipra Vārdā pamatota mācība par – dziedināšanu, taisnošanu, labklājību, brīvu slavēšanu un pielūgšanu Svētajā Garā, par lūgšanu mēlēs un mācību par Izraēlu kā Dieva tautu – atnesa lielas izmaiņas visā kristietībā un sabiedrības slāņos, radikāli mainot uzskatus par to, kas un kāda ir Dieva Draudze.

Lasīt – Viļņa dzīvesstāsts